DEZNODĂMÂNT AMÂNAT! CITY ŞI LIVERPOOL, EGAL SPECTACULOS PE ETIHAD, SCOR 2-2. FOTO | VAR I-A ANULAT UN GOL LUI STERLING, MAHREZ A RATAT IREAL PE FINAL

Manchester City şi Liverpool au terminat la egalitate, scor 2-2, ceea ce presa engleză a numit meciul decisiv pentru titlul din Premier League. Echipa lui Pep Guardiola a condus cu 1-0 şi 2-1, cea a lui Klopp a revenit de fiecare dată, iar Raheem Sterling a avut un gol anulat de VAR, în minutul 63, pentru un ofsaid milimetric.

SuperMeciul de pe Etihad a început cu City în atac şi mari probleme în defensiva lui Liverpool, iar şutul lui De Bruyne, deviat de Matip, a găsit plasa porţii lui Alisson, ajutat de bară. Era abia minutul 5, iar cetăţenii luaseră un start perfect în cursa spre titlu. Dar Liverpool a recuperat rapid, încă din minutul 13, când Alexander-Arnold şi-a trecut în cont un nou assist, iar portughezul Diogo Jota a punctat pentru 1-1.