Hagi, după înfrângerea echipei olimpice, scor 0-4, cu Coreea de Sud: Să uite acest meci şi să gândească la următorul

Antrenorul echipei Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, îi sfătuieşte pe tricolorii olimpici să nu se gândească la înfrângerea severă suferită, duminică, scor 0-4, în meciul cu Coreea de Sud, ci la ultimul meci din grupă, cel cu Noua Zeelandă, care poate aduce calificarea în sferturi, printr-un succes.

"Eu zic că eliminarea... Îmi pare rău pentru el, că e un jucător bun, Gheorghe, s-a întâmplat, aşa e la nivelul ăsta, capătă şi el experienţă, din păcate a făcut o greşeală şi a lăsat echipa în inferioritate numerică din acel minut. S-a văzut superioritatea numerică şi e greu să putem să vorbim dacă e bine sau nu e bine, ce puteam să facem, pentru că s-a văzut că au fost mult mai puternici cu un om în plus. Din cauza anumitor circumstanţe s-a întâmplat acest lucru, se poate întâmpla, când pierzi 1-0 sau cu nu ştiu cât e tot o înfrângere pentru mine. E important că băieţii au luptat, au încercat să facă cât au putut, vă daţi seama la ce temperaturi joacă, umiditatea. Ei sunt acolo, erau adaptaţi mult mai bine ca noi, mai este un meci, au o şansă şi să uite acest meci şi să gândească la celălalt", a spus Hagi, după partida cu Gaz Metan Mediaş din Liga I.

Distribuie:envelope-fillEmail