HALEP, LA PRIMA VICTORIE ÎN CIRCUIT DUPĂ TREI LUNI! SIMONA A AVUT PROBLEME MEDICALE, DAR A CÂŞTIGAT CLAR SETUL DECISIV CU MAGDA LINETTE

Simona Halep a reuşit prima victorie în circuitul WTA după o pauză de trei luni, 6-4, 3-6, 6-1 cu Magda Linette (Polonia), în primul tur de la Cincinnati, după un meci întrerupt de ploaie. La mijlocul setului al doilea, Simona a avut nevoie de intervenţia fizioterapeutului turneului, acuzând dureri la coapsa dreaptă.

Aflată în căutarea primei victorii după o pauză de trei luni în circuitul WTA, Simona a început bine duelul cu Magda Linette, iar în primul set a accesat un nivel mult superior adversarei sale, reuşind să se impună u 6-4. Problemele au apărut, însă, în manşa a doua.