Irlanda de Nord - România 1-1. Tricolorii au ajuns în a doua urnă valorică pentru tragerea la sorţi a preliminariilor CM

• România termină la egalitate în Irlanda de Nord, scor 1-1. După o primă repriză extrem de săracă în faze de poarte, adversarii au deschis scorul prin Boyce, după o gravă eroare de marcaj. În cele din urmă, golul izbăvirii a venit de la Bicfalvi, care a înscris pentru prima dată la echipa naţională, într-un moment vital
  • ”Tricolorii” sunt în urna II a preliminariilor Campionatului Mondial, după ce Serbia a dispus de Rusia, cu scorul de 5-0.
  • În grupa de Liga Naţiunilor încheiem pe locul al treilea. Norvegia cu o echipă improvizată este egalată de Austria în minutul 90+5. Scorul final a fost 1-1.

Distribuie:envelope-fillEmail