JUVENTUS – SASSUOLO, 3-1. ”BĂTRÂNA DOAMNĂ” A TREMURAT PÂNĂ ÎN MINUTUL 82, DEŞI A JUCAT CU UN OM ÎN PLUS DE LA SFÂRŞITUL PRIMEI REPRIZE

Juventus a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-0), echipa Sassuolo, în etapa a XVII-a a campionatului italian Serie A.

Au marcat: Danilo 51', Ramsey 82', Ronaldo 90'+2' / Defrel 59'.

Din minutul 45+2, oaspeţii au jucat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Obiang. Jucătorul lui Sassuolo a primit iniţial un cartonaş galben, pentru un fault asupra lui Chiesa, dar arbitrul a decis eliminarea după consultarea VAR.

La Sassuolo, Chiricheş a fost titular, având câteva intervenţii bune în faţa atacantului Cristiano Ronaldo. Românul poate fi considerat vinovat la golul al doilea al lui Juve, când a lăsat să treacă o centrare pe jos a lui Frabotta, care a fost fructificată de Ramsey. Chiricheş a fost schimbat repede după gol, cu Ayhan, în minutul 87.

Distribuie:envelope-fillEmail