NORVEGIA, LA UN PAS SĂ RATEZE BARAJUL CM DUPĂ UN MECI DRAMATIC! VAR-UL A ANULAT, ÎN MINUTUL 80, GOLUL CARE-I TRANSFORMA ÎN MARI FAVORIŢI PENTRU QATAR

Norvegia a trăit, în direct pe Look Sport+, o dezamăgire asemănătoare cu cea a României! Nordicii au remizat pe teren propriu cu Letonia, scor 0-0, şi aproape şi-au compromis şansele de calificare la Campionatul Mondial din Qatar 2022. Acum, naţionala lui Stale Solbakken stă la mâna rezultelor în ultima rundă.

Fără Haaland, accidentat, dar cu Odegaard şi Sorloth printre titulari, gazdele de la Oslo au dominat meciul de la start la finish, au avut o posesie de 72% şi 26 de şuturi spre poarta adversă, dar nu au găsit golul care le putea transforma în liderii grupei. Elyounoussi a ratat marea ocazie a meciului, apoi a înscris în minutul 80, dar golul său a fost anulat de VAR pentru o poziţie de ofsaid, după o deviere cu capul a lui Sorloth. Avea să fie penultima ocazie, Odegaard ratând o altă şansă bună în prelungiri.