România - Polonia 28-24. Revenire fantastică pentru "tricolore". Au fost conduse 3 sferturi din meci. Prima victorie la Euro

Echipa naţională de handbal feminin a României a câştigat meciul cu reprezentativa Poloniei, scor 28-24, la Campionatul European din Danemarca, în direct pe Look Sport+. Cristina Laslo a fost desemnată jucătoarea meciului, după ce a înscris de şase ori şi a recuperat mai multe mingi în apărare.

La Kolding, România a fost condusă de Polonia până la jumătatea reprizei a doua. După ce au trecut în avantaj, scor 20-19, 'tricolorele' n-au mai cedat iniţiativa. Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a partidei, cu 8 reuşite.

Distribuie:envelope-fillEmail