Simona Halep a avut doar cinci cuvinte de transmis după eliminarea de la Stuttgart. Mesajul postat

Simona Halep a fost eliminată de Aryna Sabalenka din semifinalele turneului de la Stuttgart, scor 3-6, 2-6, după care a reacţionat pe pagina sa de Facebook.

Simona Halep a avut o reacţie scurtă pe Facebook, unde s-a limitat să spună: "Mâine este o nouă zi".

Simona Halep nu s-a regăsit în meciul cu Aryna Sabalenka, una dintre cele mai în formă sportive ale momentului. Sabalenka s-a desprins rapid în primul set, la 3-1, iar după 31 de minute a închis setul pentru 6-3. Halep nu s-a regăsit nici în setul secund, când Sabalenka a părut şi mai încrezătoare.

S-a terminat 6-3, 6-2 pentru Aryna Sabalenka, care se va duela cu Ashleigh Barty în marea finală. Pentru Sabalenka va fi a doua finală WTA a carierei.

Distribuie:envelope-fillEmail