UNIVERSITATEA CRAIOVA – RAPID 1-0. GOLUL LUI KOLJIC ÎL AJUTĂ PE REGHECAMPF SĂ RUPĂ SERIA NEGATIVĂ! GIULEŞTENII RĂMÂN ÎN AFARA PLAY-OFF-ULUI

Universitatea Craiova a învins Rapid, 1-0, în direct la Look Sport+ şi Prima TV, într-un meci decis de un gol marcat încă din minutul 5 de golgheterul bosniac Elvir Koljic. În urma acestui succes, oltenii au întrerupt seria de şapte partide fără victorie, au ajuns la 35 de puncte şi s-au distanţat la trei lungimi de giuleşteni, care rămân pe locul al şaptelea, primul din afara play-off-ului.

Decimată de probleme cu COVID-19 înaintea meciului, Universitatea Craiova a putut alinia o echipă de start din care nu au lipsit vedetele Ivan, Koljic sau Bancu, iar marele gol a fost lăsat de Dan Nistor la mijlocul terenului. Chiar şi aşa, oltenii au început avântat, au speculat slăbiciunile defensive ale Rapidului, iar traseul Creţu-Ivan-Koljic a dus la deschiderea scorului încă din minutul 5, când bosniacul a finalizat cu sânge rece o pasă perfectă a lui Ivan. În minutul 10, tot Koljic a apărut la centrarea lui Gustavo, i-a luat faţa lui Dandea şi a reluat cu capul, dar a trimis puţin pe lângă bara din stânga lui Horaţiu Moldovan.

Distribuie:envelope-fillEmail