Dennis Man, un gol şi două assisturi în Serie B

Fotbalistul echipei Parma, Dennis Man, a înscris un gol şi a reuşit două assisturi în meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Ternana, în liga secundă din Italia.

Man a marcat în minutul 10 şi a pasat decisiv pentru Cyprien ’52 şi Bernabe ’55. Adversarii au marcat prin Raimondo ‘8.

Golul marcat de Dennis Man contra Ternana

Dennis Man a jucat până în minutul 71, iar celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost rezervă.

La Ternana, Andrei Mărginean a intrat pe teren în minutul 78.

Un al treilea român ar putea ajunge să evolueze la Parma alături de Dennis Man şi Valentin Mihăilă.

Rareş Burnete, atacantul lui Lecce în vârstă de 19 ani, a fost monitorizat atent de Parma, iar ”cruciaţii” sunt favoriţi să realizeze transferul, conform calciostyle.it.

Burnete a cerut să fie împrumutat, deoarece este nemulţumit că nu joacă la Lecce, iar gruparea la care evoluează Man şi Mihăilă pare a fi soluţia potrivită pentru el.

În cazul în care Rareş Burnete va confirma, Parma ar putea fi interesată şi de un transfer definitiv al acestuia.

• 700.000 de euro este cota de piaţă a lui Rareş Burnete, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.