HERMANNSTADT A OBŢINUT A DOUA VICTORIE CONSECUTIVĂ ÎN PLAY-OFF ŞI S-A APROPIAT LA 3 PUNCTE DE LIDERUL PETROLUL! CONCORDIA CHIAJNA A CEDAT LA LIMITĂ

FC Hermannstadt a bifat a doua victorie consecutivă în play-off-ul Ligii a 2-a, după ce s-a impus 2-1 în faţa Concordiei Chiajna. Meciul a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi PrimaPlay.ro

Sibienii n-au avut un meci uşor în faţa ilfovenilor. Au deschis scorul în minutul 17, prin Paraschiv, dar au fost egalaţi fix înainte de pauză, în 45+2. Portarul Mutiu şi-a băgat mingea în proprie poartă, după ce Llullaku a trimis fix în el dintr-un metru.