MUNTENEGRU - ROMÂNIA 2-0. TRICOLORII, ÎN FRUNTE CU CHIRICHEŞ, S-AU FĂCUT DE RÂS LA PODGORICA!

România a început cu stângul grupa din Liga Naţiunilor şi a pierdut fără drept de apel cu Muntenegru, 0-2, la Podgorica. Căpitanul Chiricheş s-a făcut de râs prin gafele de la ambele goluri, iar tricolorii termină prima etapă pe ultimul loc.

Cu Iulian Cristea la închidere, lângă Marin şi Olaru. Aşa a gândit Edward Iordănescu meciul de la Podgorica, dar planurile i-au fost date peste cap încă din minutul 12, când fundaşul FCSB-ului a ieşit accidentat. Au apărut semnale negative la fazele fixe ale gazdelor, nu am reuşit să punem mingea jos şi să pasăm, iar Marusic (37) a lovit bara la cea mai mare ocazie a unei reprize de luptă, în care tricolorii s-au complăcut într-un joc foarte fizic al adversarilor.