TONI PETREA A EXPLICAT MOTIVUL PENTRU CARE L-A TRIMIS PE IVAN MAMUT PE TEREN CU CSU CRAIOVA

Tehnicianul Anton Petrea a declarat că echipa FCSB a meritat să câştige partida cu CS Universitatea Craiova, pe care elevii lui au controlat-o în cea mai mare parte.

"Am trăit foarte intens. Ne aşteptam la un meci dificil. Am început destul de bine jocul, am făcut o primă repriză destul de bună, după care repriza a doua am cedat un pic iniţiativa, cam 10-15 minute, am permis echipei adverse să ne preseze un pic, însă am revenit destul de bine şi am împins din ce în ce mai mult către poarta lor. A venit un gol meritat după părerea mea, pe final de joc, exact când trebuia, care a turnat un pic plumb în picioarele adversarilor.

Distribuie:envelope-fillEmail