Veşti bune pentru Edi Iordănescu. Mihăilă şi Draguş au marcat pentru echipele lor

Mihăilă a înscris un gol pentru Parma, care a egalat de la 1-3 în confruntarea cu Palermo

Fotbalistul echipei Parma, Valentin Mihăilă, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 3-3, cu Palermo, în etapa a 16-a din liga secundă italiană.
Palermo a preluat conucerea pe tabelă prin golurile lui Brunori ‘3, ’18. Parma a redus din diferenţă în minutul 51, prin Estevez, însă pe final, în minutul 86, scorul a devenit 3-1 pentru Palermo, înscriind Segre.
În minutul 90+1 a venit golul lui Mihăilă, urmat, patru minute mai târziu, de un gol înscris de Charpentier, astfel că partida s-a terminat 3-3.
Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 73, în locul celuilalt român de la Parma, Dennis Man.
Tot duminică, fotbalistul echipei Gaziantep FK, Denis Drăguş, a înscris un gol în meciul pierdut pe teren propriu, scor 1-3, în faţa formaţiei Trabzonspor, în etapa a 15-a a campionatului Turciei.
Drăguş a înscris în minutul 80 pentru echipa antrenată de Marius Şumudică.
Pentru Trabzonspor au marcat Trezeguet ’48, ’76 şi Bakasetas ’59. Denis Drăguş a jucat pe toată durata partidei.
Tot la Gaziantep FK, Florin Niţă a fost integralist şi Alexandru Maxim a jucat până în minutul 65.
Echipa românilor ocupă locul 15 în clasament, cu 15 puncte, în timp ce Trabzonspor este pe 4, cu 26 de puncte.